3DS Max VS Maya: 2021-ben melyik a jobb és miért?

A 3D Max és a Maya egyaránt ipari szabványszoftver. 3DS Max vs Maya? Ez a kérdés sosem régi, mert mindkét szoftvert ugyanaz az Autodesk cég fejlesztette ki.

A fiatal művészek mindig túl sok szoftvert keresnek a gyorsabb modellezési munkafolyamathoz, és összezavarodnak e két szoftver között.

De már mondtam, a készségek fontosabbak, mint a szoftver. Megosztom a legjobb 3d modellező szoftvert is, amit szintén érdemes elolvasnod.

Most összehasonlítjuk a két nagyszerű szoftver előnyeit és hátrányait.

Az oldal tartalma

3DS Max és Maya Rendszerszükséglet

Működő rendszer

3DS Max csak windowson fut. Ezzel szemben a Maya minden fontosabb operációs rendszeren fut, így a Windowson, a MAC OSX-en és a Linuxon is.

3DS Max rendszerkövetelmények

  • 64 bites Intel vagy AMD többmagos processzor
  • legújabb 3D grafikus kártya
  • 8 GB Ram
  • 10 GB HDD tárhely

Autodesk Maya rendszerkövetelmények

  • .Core Processzor
  • 16 GB vagy több RAM
  • 10-12 GB HDD tárhely

3DS Max VS Maya Árak

3DS Max és Maya Mindkettő ingyenes diákoknak és oktatóknak. De a kereskedelmi felhasználáshoz meg kell vásárolni ezt a szoftvert.

3DS Max és Maya árazás

  • 11023 INR / Havi
  • 87335 INR / Éves
  • 2,35,720 / Minden 3. év

A Maya szoftver két lehetőséggel rendelkezik. Az egyik az Autodesk MAYA teljes csomag, a másik pedig a MAYA LT.

MAYA LT ár

  • 1272 / INR
  • 11023 / Éves
  • 29,677 / Minden 3. év

3DS Max vs Maya különbség

3DS Max és Maya mindkettőt a legnépszerűbb CG és VFX szoftvercég, az Autodesk fejlesztette.

3DS Max Feature List

3D Studio Max Modeling Feature:-

  • Spline Tools
  • Chamfer Modifier
  • Modifier
  • Boolean

Texturing and Effect Feature:

  • Realistic Liquid
  • Particle Flow Effect
  • Simulation Data Import

Rendering Feature:-

  • Arnold Ready
  • Physical Camera
  • A.R.T. Renderer
  • AR/VR Ready

UI, Pipeline, and Workflow Feature:-

  • Automatizálás
  • Pipeline integráció
  • Alembic támogatás
  • Scene Converter
  • CIVIL View Workflow
  • Felújított projekteszközök

Autodesk Maya Feature List

Autodesk Maya Modeling Feature

  • Best UV Editor
  • Sculpting Toolset
  • Polygon Modeling
  • Open Subdiv Support
  • Nurbs Tools
  • Edit History
  • Modifier

Autodesk Maya Dynamic and Effect Feature

  • Simulation
  • Ready to Use Graph
  • Bifrost Fluids
  • XGEN
  • nCloth
  • Bullet Physics

Autodesk Maya Animation Feature

  • Cached Playback
  • Geodéziai Voxel. Binding
  • Best Animation Tools
  • Time Editor
  • Shape Authoring Workflow
  • Faster Animation
  • Rig Evaluation
  • Performance Capture

Autodesk Maya renderelési és árnyékolási funkció

  • Szép munkakörnyezet
  • Arnold integrált
  • Look fejlesztés
  • Színkezelés

Autodesk Maya Motion Graphic Feature

  • MASH Nodes
  • Vektorgrafikus munkafolyamat
  • Motion Graphic Toolset

Autodesk Maya Pipeline integráció. Jellemző

  • Pipeline rugalmasság
  • Skriptelés
  • Adatok és jelenetek kezelése
  • Scene Assembly Tool

Itt egy rövid összehasonlítás a 3DS Max és a Maya között.

3DS Max VS Maya infografika

ha szeretné ennek az infografikának a jó minőségű változatát, akkor látogasson el a visual.ly.

VEETIL Digital készítette ezt a fantasztikus infografikát a művészek számára a 3DS Max vs Maya vizuális megértéséhez.

3DS Max VS Maya modellezés

A fiatal művészek úgy gondolják, hogy a 3DS Max jobb a modellezésben, mert sok kész objektumot és módosítót találnak a 3DS Max-ban. Igen, ez igaz, de a régi időkben.

Most a Maya is remek eszközökkel rendelkezik a modellezéshez és a 3DS Max-hoz hasonlóan remek módosítókkal. De a Maya menüiben kell keresni egy módosítót.

Legyen világosabb, a 3DS Max jó a keményfelület modellezésben, míg a Maya jó a karakter modellezésben.

3DS Max és Maya felhasználói felület

A 3DS Max felhasználói felülete nagyon egyszerű a kezdők számára, míg a Maya felhasználói felülete kicsit zavaros a kezdők számára. A 3DS Max módosítókat a jobb oldalon találod, míg a Maya módosítók a menü alatt vannak elrejtve.

Egyszerű szóval . 3D Max munkafolyamat a kezdőknek és Maya UI a szakértőnek. Mindkét UI-t az Ön igényei szerint testreszabhatja

Textúrázási képességek

3DS Max és Maya beépített renderelő motorral rendelkezik Mental Ray az előző verzióban. A legújabb verzióban telepíteni kell a Mental Raya és az Arnold Render Engine-t. Mindkét szoftvert ugyanaz a cég fejlesztette ki,

Ez nem jelenti azt, hogy a Textured ugyanaz. Archviz anyagot találsz a 3DS Max-ban, hogy miért használják a belsőépítészek a 3DS Max-ot a Maya helyett. Maya is nagyszerű textúrázási képességgel rendelkezik, Nagyszerű textúrázott készleteket találsz a Mayában, mint például a PBR Texturing és egy sokkal hasznosabb textúrázási készlet.

Rigging Capabilities

No Doubt, Rigging is better and Easy in Maya. A Maya fejlett kontrollal rendelkezik a rigging felett. A 3DS Max-ban is lehet Rigginget csinálni, de nem olyan könnyű, mint a Mayában

3DS Max vs Maya Animáció

A Maya a legjobb az animációban. A legtöbb professzionális stúdió a Mayát használja animációra a 3DS Max helyett. A Maya nagy könyvtárral rendelkezik az animációs eszközökből, mint a 3DS Max.

Minden más 3D-s szoftvernél hasznosabb irányítást talál az animáció felett. Másrészt a 3DS Max képes kezelni az animációt, de a Maya az animáció mestere.

Dinamikus képességek

A Maya a dinamikus funkciója miatt költséges. A Mayát széles körben használják a VFX iparban. A 3D Max-ot nem használják széles körben a VFX iparban. Egyértelmű, hogy a Maya nagyszerűbb dinamikus funkcióval rendelkezik, mint a 3DS Max.

Renderelési képességek

Mindkét szoftver az Arnold renderelőmotort használja. Tehát mindkét alkalmazás ugyanazt a renderelési eredményt produkálja. Csak nagyon kis különbség van a renderelésben.

Mindkét szoftver nagyszerű renderelési képességgel rendelkezik, mert mindkét alkalmazás a Best render Arnolddal integrált, amely realisztikus renderelést eredményez.

Miért válassza a 3DS Max-ot

A 3DS Max egy nagyszerű 3D modellező eszköz. Ez jó a Hard Surface Modeling, Van egy hatalmas könyvtár módosítók és sokkal több hasznos funkciókat létrehozni félelmetes művészet.

Előnyök

  • Nem költséges
  • Nagyszerű keményfelület modellező eszközök
  • Hatalmas módosítólista
  • Archviz anyagkönyvtár az építészethez

Hátrányok

  • UV Mapping nem olyan jó, mint a Maya
  • Nem jó a Riggingben és az animációban
  • Korlátozott eszközök a dinamikus munkához

Miért válassza az Autodesk Mayát

Autodek Maya nagyszerű a karakter modellezéshez, Rigging és animációs munkában a legjobb, és nagyszerű dyanimikus eszközöket és még sok mást is találsz.

Előnyök

  • A legjobb Rigging és animációs eszközök
  • A legjobb UV Mapping
  • Jó eszközök a karaktermodellezéshez
  • Nagyszerű retopológiai eszközök

Hátrányok

  • Túl költséges
  • Zavaros munkafolyamat kezdőknek
  • Majd néha összeomlik

Miért használja néhány Gaming Studio a 3DS Max-ot a Maya helyett?

Ez, a projekttől függ, Többnyire a BIG Studio sok 3DS szoftvert használ a gyorsabb munkafolyamat érdekében. Ők nem korlátozódnak a 3DS Max vagy Maya.

De a Kis stúdió, nagyon szűkös költségvetéssel és a kis számú ügyfél. Így választják a 3DS Max, mert néhány évvel ezelőtt, 3DS Max népszerűbb és a költségvetés.

Míg a Maya nagyon magas a költségvetés. De ma a Maya rendelkezik egy lite verzióval, amely teljesen a költségvetésen belül van a játékstúdió számára, de korlátozott a funkcióban is.

Váltson vagy ne váltson egyik szoftverről a másikra

Nem, nem kell váltania a szoftvert. Csak akkor válthatsz szoftvert, ha a stúdió nem tudja használni a kívánt szoftvert. Ha lehetséges, váltson stúdiót.

Ha nem tud, akkor váltson szoftvert a stúdiójának vagy projektjének megfelelően.

3DS Max vs Maya építészeti vizualizációhoz

Nem kétséges, a 3DS Max jó építészeti célokra. De miért Mert a 3DS Max kész eszközökkel rendelkezik a belsőépítészeti célokra, mint például a lépcsők.

A 3D Studio Max rendelkezik Archviz könyvtárral is, amely hasznos anyagokat tartalmaz az építészethez.

De manapság a Maya is rendelkezik tisztességes eszközökkel az építészeti modellezéshez és az anyagokhoz. De a semmiből építkezik, nem állnak rendelkezésre kész eszközök.

3DS Max vs Maya for Video Games Development

Mindkét alkalmazás nagyon jó egy játékmodell elkészítéséhez. A 3DS Max tisztességes mennyiségű módosítóval rendelkezik, ami megkönnyíti a modellezést a kezdő művészek számára.

A 3DS Max legújabb verziójában már játék exportáló opciót is kapott. Ami jó a játékmodell gyorsabb exportálásához.

Maya is rendelkezik módosítóval, de meg kell találni. Ha egyszer megtaláltad. Nincs különbség a 3DS Max és a Maya között a játékeszközök létrehozásához.

Maya is volt egy Game Exporter, amely optimalizálva van a játékmodell exportálására, beleértve az animációt is.

Maya az animált játékok objektumához is használható. A játékiparban a Maxot modellezésre, a Mayát animációra használhatja.

3DS Max és Maya a karaktermodellezéshez

Maya nagyon jó a karaktermodellezéshez. Sok eszköze van a karaktermodellezés gyorsabbá tételéhez. Míg a 3DS Max korlátozott a karaktermodellezésben.

A 3DS Max kicsit nehezebb, amikor a karaktermodellezésről van szó, mert a 3DS Max nem rendelkezik XGEN, Retopology eszközökkel. Ha 3DS Max-ot használsz,

akkor készíts karaktermodellt 3DS Max-ban, majd készíts hajat az XGEN segítségével. Utána retopologizálhatod a modellt a Mayában.

Ki a győztes?

Mindkettő! Döntetlen!

Mindkét szoftver legalább ugyanolyan képességekkel rendelkezik. Mindkét szoftver bármire képes. Tehát bármelyik szoftvert választhatod. Nincs nagy különbség.

Következtetés

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.